Body-Solid ma odpowiedź dla każdego Ciała*!

Twoje Ciało* jest priorytetem dla Body-Solid. Można kierować do nas wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące zdrowia, kondycji, ale także pytania dotyczące poziomu zaawansowania treningu lub wyznaczonych celów. Pracownicy Body-Solid mogą doradzić przy zakupie odpowiedniego sprzętu i akcesoriów. Niezależnie od tego, czy chodzi o trening , trening czy , Body-Solid ma rozwiązanie dla każdego ciała*…

image Body-Solid gymsystemen

Atlasy treningowe

Bramy wielofunkcyjne, Atlasy jednofunkcyjne, Atlasy wielofunkcyjne, Atlasy do ćwiczeń na wolne obciążenia, Przystawki do atlasów...

image Body-Solid vrije Gewichten

Obciążenia luzem

Platformy, Stojaki, Ławki treningowe, Sztangi, Obciążenia tarczowe, Hantle Kettlebell, Gryfy, ...

image Body-Solid machines

Sprzęt

Suwnice Smitha, Stanowiska do ćwiczeń, Atlas do ćwiczeń na wolne obciążenia, Poręcze stacjonarne VKR, Ławki rzymskie ...

image Body-Solid gymsystemen

Trening kardio

Bieżnie treningowe, Trenażery, Rowery treningowe, Rowery z oporem powietrznym, Wioślarze ...

image Body-Solid gymsystemen

PTrening wyczynowy

Piłki, Skrzynie Plyometryczne, Maty, Skakanki, Kamizelki z obciążeniem ...

image Body-Solid gymsystemen

Akcesoria

Części pomocnicze, Trening siłowy, Bramy wielofunkcyjne, Zestawy fitness, Klatki treningowe...

Body* Focus:
Twój cel fitnessu

Osiągnięcie celu daje dobre samopoczucie.

Cele fitnessu, w zależności od osoby, mogą być różne: ogólne – jak dbałość o zdrowie lub szczegółowe – jak schudnięcie, wzmacnianie siły, zwiększanie wytrzymałości lub rewalidacja. Istotne jest ustalenie swojego najważniejszego celu, bo to pozwoli na wybór odpowiedniego treningu.

Poniżej podajemy listę możliwych celów fitnessu.

illustration goal

Cel: Fitness

Zarówno nowicjusz jak i doświadczony sportowiec powinien pamiętać o tym, że ważne jest by wykonywany program treningowy był dobrze ułożony.

Cel: Elastyczność

Ćwiczenia rozciągające i naciągające, wykonywane z pomocą partnera lub sprzętu do ćwiczeń, mogą poprawić i rozwinąć elastyczność stawów. Utrzymanie dobrej swobody ruchów w stawach znacznie podnosi jakość życia.

Cel: Trening interwałowy

Specyficzne rezultaty krótkich okresów intensywnego wysiłku będą lepsze, jeśli będą one przeplatane przerwami lub inną relaksującą aktywnością. Ten rodzaj szkolenia jest szeroko stosowany w treningach sprinterów i programach treningów crossfit.

Cel: Odchudzanie

Zdrowe odżywianie się połączone z ruchem na świeżym powietrzu to najlepszy sposób na utratę nadmiaru kilogramów. Spalanie kalorii w trakcie treningu kardio daje długotrwały rezultat. Kalorie spalane są również w trakcie treningów siłowych a proces ten trwa nawet długo po zakończeniu treningu. Można z całą pewnością stwierdzić: aktywność sportowa i intensywny ruch to najlepsze sposoby na odchudzanie.

Cel: Siła

Trening siłowy wszystkich mięśni może poprawić ogólny stan zdrowia i znacznie podnieść jakość życia. Może on poprawić funkcjonowanie serca, wzmocnić kościec, mięśnie, ścięgna i więzadła. Trening siłowy może być pomocny w odchudzaniu i podwyższać poziom dobrego cholesterolu.

Cel: Atletyka

Poprawa wyników sportowych jest możliwa dzięki połączeniu rozwoju siły, szybkości, zwinności, wytrzymałości, równowagi, koordynacji, elastyczności i zapobiegania kontuzjom poprzez porady żywieniowe i zaufanie.

Cel: Trening kardio

Trening kardio jest niezbędny dla dobrego zdrowia. Skutecznie przeprowadzony ma on na celu poprawę wytrzymałości i wytrwałości.

Cel: Rewalidacja

Program każdego treningu rewalidacyjnego ma na celu przywrócenie zdrowia i poprawę kondycji poprzez ruch fizyczny i regularne ćwiczenia.